5 sierpnia 2013

Wideo Sponsorowane: Domestos for UNICEF

Podobnie jak w ubiegłym roku o tej porze, zamieszczamy notkę sponsorowaną przez Domestos. Zysk z jej publikacji zasili konto Mikołajka w Fundacji, zatem prosimy o uwagę.

Każda matka wie, jak ważne są zasady higieny, szczególnie przy małym dziecku. Wręcz szalejemy na tym punkcie, kiedy jest to nasze pierwsze dziecko – wyparzamy butelki, smoczki, często myjemy plastikowe zabawki, często odkażamy łazienkę i toaletę. Wszystko, byle tylko uchronić malucha przed bakteriami, które mogą być bardzo niebezpieczne i wywołać np. biegunkę, która szybko prowadzi do odwodnienia.

A teraz wyobraźcie sobie, że nie macie toalety, a Wasze maleńkie dzieci bawią się wśród odchodów. Trudno to sobie wyobrazić, prawda? Tak żyje dwa i pół miliarda ludzi na świecie. Codziennie dwa tysiące dzieci umiera z powodu biegunki, której nie nabawiłyby się, gdyby w ich wioskach istniały odpowiednie warunki sanitarne – gdyby były tam toalety, a mieszkańcy mieli dobre nawyki higieniczne.

Domestos, Fundacja Unilever i UNICEF to trzy filary programu Community Approaches to Total Sanitation (CATS). Ta akcja uczy właściwych nawyków higienicznych, ukazuje związek między brakiem higieny a rozprzestrzenianiem się chorób i daje dostęp do czystych, bezpiecznych toalet.

Na program CATS Domestos przeznacza 5% rocznego zysku ze sprzedaży specjalnie oznakowanych butelek. Ta kwota trafia na Filipiny, do Wietnamu, Południowego Sudanu, a także do Indii, Indonezji i Brazylii. Program CATS działa w 50 krajach i pomógł 1,3 milionom ludzi. Warto się do niego przyłączyć.

Co możesz zrobić?

1. Podziel się informacjami i kampanią UNICEF & Domestos wśród znajomych i przyjaciół
2. Podziel się na Twitterze przy pomocy #mumsfortoilets
3. Wesprzyj program przez dotacje na tej stronie.
4. Kup butelkę Domestosa z logo UNICEF.

Zapraszamy na stronę akcji,

I na koniec – sympatyczny film, który warto obejrzeć i pokazać znajomym. Za każde odtworzenie tego filmu na konto Mikołajka w Fundacji wpływa kolejne kilka groszy, więc nie przegapcie tej możliwości pomocy dla niego!


Post sponsorowany przez Domestos.

5 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze, że takie akcje są. Popieram w pełni takie działania w pełni!

  OdpowiedzUsuń
 2. te dwa murzyniątka ( ta druga para w filmiku ) to jak Piotruś i Michaś od Chudej :-) klikam ,klikam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawde super akcja a filmik uroczy ;) :* pewnie że kupie butelke i to dziś ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram akcję.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.