9 lutego 2012

W sieci macierzyństwa

7 lutego w Poznaniu odbyło się spotkanie wokół numeru „[ANTY]macierzyństwo”. W rozmowie o macierzyństwie i jego obliczach udział wzięła m.in. zimno. Dyskusję prowadzili redaktorzy numeru: Justyna Zimna i Michał Larek.

Autorki antologii reprezentowała na spotkaniu pierwsza żona. Nasza korespondentka donosi:

"Było spotkanie, były kobiety, byli mężczyźni, był wydawca Czasu Kultury.
Zdjęliśmy ten lukier i pogadaliśmy.
O kobietach.
Wreszcie.

Dysputy takie są ważne bo:
- nagle kobieta taka spotyka się i konfrontuje z innymi kobietami co się okazuje znamienne bo ona też podobnie myśli.
- uświadamiamy sobie różne rzeczy dzięki komuś. To jest wygodne, bo okazuje się nagle, że ktoś nasze rozdarcia i przemyślenia ubrał w słowa i ładnie je nazwał i to jest to!

Dyskusja była fajna, wędrowała w różne strony, bujała się pomiędzy butelką a piersią.

Porozmawiałyśmy o tym, że ciężko jest mimo wszystko zabrać dziecko pod biurko do pracy, pomimo zachęcających zdjęć w Czasie Kultury.
Że powinnyśmy jednak zostać chwilę w domu z noworodkiem i nie do końca ulegać wieściom z Ameryki, że kolejna celebrytka wróciła na wybieg 37 min po porodzie.
Że chcemy o tym wszystkim mówić bo może to ruszy kolejne kobiety, które boją się powiedzieć, boją się wyjść z domu z dzieckiem – bo co społeczeństwo powie ??? Tzn. żebyśmy się dobrze zrozumieli – wyjść z domu z dzieckiem ale oczywiście z czerwoną wstążeczką w wózku i z pełną świadomością, że karmienie piersią w H&M jest złe!!
Że same trochę jesteśmy sobie winne, że tata nadal jest Panem Robótką od zabaw a nie Panem od bycia ojcem. Że trochę mamy problem , żeby im zaufać i dać to dziecko na całe popołudnie i odpocząć. Bo ja jako Matka zrobi lepiej, a on to je zgubi.
I wreszcie pogadałyśmy o tym, że fajnie jest pogadać i zrobić coś DLA SPRAWY. "

Relacja ze spotkania także na blogu Pierwszej, zapraszam tędy.

 fot. Pierwsza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.