5 kwietnia 2013

Nasz patron: serwis Matko jedyna!

Serwis matkojedyna.pl założyły mamy, które poznały się na internetowym forum. Łączy je wiek dzieci, różni wszystko pozostałe: światopogląd, środowisko, gusty. A mimo to - a może właśnie dlatego - wspólnie tworzą interesujący serwis dla współczesnych matek.

To przypomina mi sytuację z Macierzyństwem bez lukru -  autorki antologii też bardzo się różnią, ale to nie przeszkadza nam wspólnie działać na rzecz Mikołajka.

"Nie ma jednego przepisu na macierzyństwo, nie ma jedynie słusznych wyborów, chociaż często narzuca je otoczenie. Rola matki to w dużej mierze decyzje, wybory, intuicja – codzienna odpowiedź na pytanie: co jest potrzebne mojemu dziecku, co jest dobre dla niego, ale też dla mnie? Bo udane życie matki to przede wszystkim zaufanie samej sobie, zgoda na popełnianie błędów i wyciąganie samodzielnych wniosków.

Serwis Matko jedyna! powstał z myślą o współczesnej matce, której intuicję i samodzielność spycha się gdzieś na trzeci plan – daleko za reklamy, złote rady otoczenia, sponsorowane artykuły w pismach dla rodziców." - piszą autorki serwisu.

Stworzyły serwis, który ma pokazywać plusy i minusy każdego rozwiązania, za wszelką cenę unikając prezentowania „jedynej słusznej opcji”, odwołują się do intuicji każdej matki, chcą wzmocnić jej wiarę w siebie, szczególnie, gdy wszyscy dokoła wiedzą lepiej.

Bardzo dziękujemy za patronat nad naszą akcją!


1 komentarz:

  1. Matkojedyna to kolejny blog, na którym macierzyństwo jest opisywane tak, jak wygląda naprawdę, bez zbędnego słodzenia i upiększania. Czytałam niedawno na http://supermamy.limango.pl/wywiad-radomskiej-matko-jedyna/ wywiad z autorką bloga, podoba mi si jej podejście do życia i zdrowy dystans.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.