1 września 2014

"Macierzyństwo bez lukru" na scenie teatralnej

Z prawdziwa przyjemnością donoszę, że fragmenty tekstów z naszych antologii znalazły się w scenariuszu spektaklu teatralnego "Projekt: MATKA", który przygotowuje szczeciński Teatr Kana.

Twórcy spektaklu piszą o nim tak:

"Spektakl Projekt: MATKA to przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i "ciemne" strony macierzyństwa, uroki i trudności bycia mamą, opowieść o ich zmaganiach z samą sobą i otaczającym światem, z wyobrażeniami i oczekiwaniami na temat bycia dobrą mamą. Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się™ bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje? W spektaklu chcemy się też przyjrzeć temu, jak młode mamy funkcjonują… w naszym społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb (poruszamy na przykład temat karmienia piersią… w miejscu publicznym)? Czy państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy?

Spektakl jest adresowany przed wszystkim do kobiet. Dla tych, które doświadczają macierzyństwa może stać się wsparciem i sposobnością do odreagowania trudnych, ukrywanych emocji. Dla tych, które dopiero planują zajście w ciążę może stać się źródłem wiedzy i - mamy nadzieję - zachętą do bycia mamą.

Przesłanie naszego spektaklu jest takie - macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne, towarzyszą mu bardzo silne stany emocjonalne, od euforii po depresję, ale na pewno warto go doświadczyć. "

Zapraszamy na premierę do Szczecina 19-20 września 2014. Mamy nadzieję, że będzie można go obejrzeć także w innych miastach Polski.

Za wykorzystanie tekstów z antologii na konto Mikołajka wpłynie umówiona kwota.

4 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.