25 października 2012

Dla tych, którzy są tutaj pierwszy raz

Głównym celem akcji "Macierzyństwo bez lukru" jest pomoc dla urodzonego w 2010 r. Mikołajka, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA I). Cały dochód ze sprzedaży e-booków trafia na konto chłopczyka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Przy okazji niesienia pomocy Mikołajkowi nasz zbiór stał się ważnym głosem w dyskusji o współczesnym macierzyństwie, o jego ciemniejszych stronach, które nie nadają się na okładki czasopism, nie są popularne i nie przystają do obrazu czułej, dobrej, nieskończenie cierpliwej archetypicznej Matki. Nijak też się mają do pięknych zdjęć zadbanych, promieniejących celebrytek, które są fotografowane w kolorowych pismach ze ślicznymi, uśmiechniętymi dziećmi, a przeciętna Kowalska patrzy na to wzrokiem półprzytomnym i z kołtunem na głowie, bo dziecię nie spało pół nocy i teraz nie może dojść do siebie i próbuje umyć zęby kremem do stóp.

Pierwsza część antologii to opowieści wielu matek o różnych dzieciach i różnych sytuacjach życiowych. Druga część rozprawia się z mitami i stereotypami na temat macierzyństwa.

Antologia e-book dostępna jest w pdf oraz w formatach obsługiwanych przez czytniki: epub i mobi. Można ją kupić w Oficynie Wydawniczej RW2010. Dzięki uprzejmości właściciela serwisu, cały dochód ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka.

1. Pierwsza część za 15 zł
2. Druga część (NOWOŚĆ) za 18 zł
3. Pakiet (1 i 2 część) za 25 zł

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagają Mikołajkowi!2 komentarze:

  1. Czy jest nadzieja na to, że druga część zostanie wydana w wersji drukowanej?? Nie znoszę e-booków i chyba się nie zmuszę do przeczytania w tej formie, a bardzo mi zależy...

    OdpowiedzUsuń
  2. Póki co, nie mamy takiej możliwości. Ale i tak zachęcam: warto się przełamać :o)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.