9 sierpnia 2012

Wideo sponsorowane: Domestos for UNICEF

Dziś notka sponsorowana przez Domestos. Pogromca Obcych spod Obrzeża Muszli włączył się w działania UNICEF-u na rzecz poprawy warunków sanitarnych w krajach rozwijających się. Zapraszam do lektury notki i obejrzenia sympatycznego filmiku. Opłata za notkę oraz opłata za każde odtworzenie filmiku na tej stronie trafi na konto Mikołajka w Fundacji, więc proszę klikać, oglądać, pokazywać znajomym i przekazywać dalej. Akcja trwa do końca sierpnia 2012.

Każdego dnia korzystam z dobrodziejstw cywilizacji. Mój apetyt rośnie w miarę jedzenia: chciałabym mieć nowy robot kuchenny, lepszy aparat, szybszy laptop. Każdy nowy produkt oferuje więcej możliwości, opakowanych w nowy design. Myślę z niepokojem, że mogłaby mi się zepsuć zmywarka - musiałabym myć naczynia w zlewie, jak za króla Ćwieczka! Uważam, że wynalazcy pralki automatycznej należy się Nobel i nawet nie kupuję ubrań, które trzeba prać ręcznie. Z ekranu telewizora kuszą mnie wypasione smartfony i nowe samochody. Otoczona ciągle nowymi cudami techniki nawet nie zauważam, że korzystam z prysznica i toalety. To przecież takie oczywiste, aż przeźroczyste, zauważalne chyba tylko wtedy, gdy następuje nagła awaria wodociągów.

Tymczasem około 2.5 miliarda ludzi na świecie, jedna piąta światowej populacji, wciąż nie ma dostępu do toalet. Podłe warunki bytowe i brak dobrych nawyków higienicznych przyczyniają się do rozprzestrzeniania wielu chorób, których ofiarami padają przede wszystkim dzieci. Wszyscy wiemy, jak groźna dla maluchów jest biegunka. Nietrudno ją złapać, gdy dziecko bawi się wśród odchodów, a rodzice nie mają pojęcia o tym związku przyczynowo-skutkowym.

UNICEF prowadzi program Community Approaches to Total Sanitation (CATS) – uświadamia mieszkańców krajów rozwijających się, jak ważne dla zdrowia jest, by korzystać z toalet, a nie załatwiać się na zewnątrz. W działania UNICEF-u aktywnie włączyły się Domestos i Fundacja Unilever, akcja pomocowa objęła dziewięć krajów: Gambię, Ghanę, Nikaraguę, Nigerię, Pakistan, Filipiny, Sudan Południowy, Sudan i Wietnam.

Każdy z nas może pomóc. Jak to zrobić?
 • możesz kupić specjalnie oznaczone butelki Domestosa,
 • możesz powiedzieć o tej akcji znajomym,
 • możesz dodać znaczek do swojego konta na Twitterze lub Facebooku. Znaczki znajdują się tutaj
 • możesz pokazać swoje wsparcie na portalu społecznościowym Twibbon
 • możesz twittować z hash tagiem: #domestos4unicef
 • możesz ściągnąć kolorowankę z tej strony
 • możesz przekazać dotację
Możliwości jest wiele, zatem mam nadzieję, że przynajmniej jedna przypadnie Ci do gustu.

A teraz zapraszam na filmik:


Artykuł sponsorowany przez Domestos.

8 komentarzy:

 1. filmik nie pokazuje się w notce...

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprawdź proszę, czy nie masz uruchomionego adblocka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog i bardzo fajna notka. Zapraszam do mnie www.ustrzel-okazje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog i bardzo fajna notka. Zapraszam do mnie www.ustrzel-okazje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dorotko, jeśli możesz podać stan konta z klikania to chętnie podałbym tą informacje na moim forum http://virago.com.pl/viewtopic.php?f=25&t=19327 dla dalszej zachęty klikaczy.
  Zbyszek

  OdpowiedzUsuń
 6. Naklikaliśmy Mikołajkowi 163 dolary, prosimy o jeszcze :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. szkoda, że nie widziałam wcześniej...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.